Zapytanie o produkt
Żyroskop Futaba GYD470 do samochodów driftowych
Kod produktu: FUT102711
Żyroskop Futaba GYD470 do samochodów driftowych
Nie wiesz jak wybrać? Niektóre parametry są dla Ciebie niezrozumiałe? Napisz do nas swoje pytanie, a my skontaktujemy się z Tobą z odpowiedzią.
Wyślij zapytanie-
Opis produktu
-
Informacje techniczne
Opis produktu
Futaba - Żyroskop Futaba GYD470 do samochodów driftowych - FUT102711
Mały dwutrybowy żyroskop (Normal/AVCS), specjalnie zaprojektowany do driftingowych samochodów RC ze wsparciem S.BUS/S.BUS2. Możliwość zdalnego sterowania wzmocnieniem i przełączania trybu pracy Normal/AVCS, ustawienia limitu odchylenia, wyczucia reakcji żyroskopu, wyboru typu serwomechanizmu (tryb Futaba SR wyłączony/włączony). Tylko do serwomechanizmów cyfrowych. Wymiary: 20,7×20,7×11 mm, waga: 3,7 g, zasilanie: 4,0–8,4 V.
Ten żyroskop wymaga minimalnej konfiguracji do użycia. Aktywność żyroskopu jest wskazywana przez wskaźnik LED. Trzy tryby pracy są przełączane za pomocą zdalnego sterowania wzmocnieniem: sygnał −100% do 0% (tryb normalny), −0% (żyroskop wyłączony), 0% do +100% (tryb AVCS).
- Normalny: Tryb działania klasycznego żyroskopu. Żyroskop tłumi niepożądane odchylenie tylko do momentu zatrzymania ruchu w osi stabilizowanej. Żyroskop tłumi zatem niepożądane odchylenie sterowania, ale nie zapewnia powrotu modelu do pierwotnego kierunku ruchu.
- AVCS (utrzymywanie kursu): W trybie AVCS żyroskop nie tylko zatrzymuje niepożądane ruchy w stabilizowanej osi, ale również przywraca model do pierwotnego kursu, dzięki czemu stabilizacja sterowania modelem staje się znacznie skuteczniejsza.
- Żyroskop wyłączony: Stabilizacja jest wyłączona, tylko Ty sterujesz modelem.
Oba tryby stabilizacji mogą mieć swoje zalety w różnych trybach jazdy i stylach pilotowania. Dzięki opcji zdalnego przełączania optymalny tryb pracy z optymalną wartością wzmocnienia można wybrać indywidualnie dla każdego trybu jazdy.
Zdalne zarządzanie zyskiem
Używając jednego kanału zestawu RC do zdalnego sterowania wzmocnieniem, wzmocnienie żyroskopu można regulować za pomocą nadajnika. Pozwala to na zaprogramowanie optymalnej wartości wzmocnienia w nadajniku dla każdego trybu jazdy modelu.
Granica odchylenia
Trymer żyroskopowy pozwala na niezależne ustawienie maksymalnego limitu wychylenia serwa sterującego w lewo i w prawo. Dzięki temu serwo i mechanizm sterujący nie przekraczają mechanicznych limitów możliwego zakresu ruchu.
Przełącznik czujnika reakcji żyroskopu, przełącznik trybu SR
Przełączniki służą do zmiany kierunku reakcji żyroskopu oraz włączania/wyłączania trybu SR (tylko w przypadku kompatybilnych serwomechanizmów i zestawów RC firmy Futaba).
Łączenie z odbiornikiem
Żyroskop można podłączyć do klasycznego odbiornika z wyjściami kanału PWM dla poszczególnych serwomechanizmów (kanał sterujący i kanał sterujący wzmocnieniem) lub do wyjścia szeregowego S.BUS/S.BUS2 odbiornika – w takim przypadku wystarczy jeden kabel.
Kompatybilne serwomechanizmy
Żyroskop może współpracować tylko z serwami cyfrowymi. W przypadku użycia z kompatybilnym nadajnikiem (Futaba T10PX/T7PX/T7PXR/T7XC/T4PM) i odbiornikiem (Futaba R334SBS/R334SBS-E) umożliwia korzystanie z serw cyfrowych Futaba w trybie SR z niezwykle szybką reakcją.
Zawartość opakowania
Pakiet zawiera Żyroskop Futaba GYD470, dwustronna taśma piankowa do mocowania żyroskopu, kable połączeniowe, miniaturowy śrubokręt i instrukcja obsługi.
Informacje techniczne
Zasilanie [V] | 4,0–8,4 |
Pobór prądu bez serwomechanizmów [mA] | 30 |
Długość [mm] | 20.7 |
Szerokość [mm] | 20.7 |
Wysokość [mm] | 11 |
Waga [g] | 3.7 |